Rękawice nitrylowe - zastosowanie

Rękawice nitrylowe ze względu na swoje właściwości są stosowane w wielu miejscach. Stanowią one podstawowe wyposażenie medyczne, jednak równie często można spotkać je m.in. w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Często wybierają je też amatorzy domowego majsterkowania, a także pracownicy branży transportowej oraz specjaliści pracujący w branży rolniczej, budowlanej i przemysłowej. Są one bowiem odporne na zalanie różnymi substancjami, wychłodzenie, czy rozdarcie.

Rękawiczki nitrylowe medyczne różowa stokrotka (100 szt.)

Wyjątkowy produkt, jakim są specjalne rękawiczki nitrylowe przeznaczone do zastosowań medycznych, zapewnią ochronę m.in. przed kontaktem z substancjami chemicznymi oraz płynami ustrojowymi pacjentów, którymi zajmuje się specjalista. Poza gabinetami lekarskimi, przychodniami i szpitalami, idealnie sprawdzą się też w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i kosmetologicznych, gdzie umożliwią zachowanie bardzo wysokiego poziomu higieny. Są idealną alternatywą dla osób, które są uczulone na lateks.

KUP TERAZ
Sprawdź profesjonalne rękawice nitrylowe
Kup rękawice

Przed czym chronią rękawice nitrylowe?

Rękawice nitrylowe charakteryzują się bardzo dużą trwałością - trudno je rozerwać czy uszkodzić. W przypadku zastosowań medycznych ich podstawową funkcją jest oczywiście niwelowanie kontaktu różnego rodzaju substancji chemicznych ze skórą ich użytkownika, w czym spisują się doskonale. Oprócz tego zmniejszą kontakt z płynami ustrojowymi pacjenta, co ma wręcz ogromne znaczenie w miejscach takich jak szpital czy przychodnia lekarska. W innych miejscach, w których stosuje się rękawice nitrylowe pełnią one bardzo podobną funkcję - chronią przed chemikaliami, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry i zdrowie.

Funkcjonalność rękawic nitrylowych

Dzięki ponadprzeciętnej trwałości, ogromnej odporności na działanie różnego rodzaju chemii, a także to, że wykonane są z nitrylu, a więc sprawdzą się u osób, które mają uczulenie na lateks, rękawice tego typu znalazły zastosowanie w wielu branżach - medycznej, kosmetycznej, motoryzacyjnej i spożywczej. Są po prostu uniwersalne i pozwalają zachować czyste ręce oraz uchronić je przed podrażnieniami i kontaktem z niebezpiecznymi substancjami, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Dlaczego rękawiczki nitrylowe są lepsze od lateksowych?

Najważniejszą zaletą rękawiczek nitrylowych w stosunku do lateksowych jest oczywiście materiał wykonania. Okazuje się bowiem, że całkiem sporo osób ma uczulenie na lateks, przez co korzystanie ze standardowych i powszechnie stosowanych w różnych miejscach rękawiczek lateksowych jest dla nich absolutnie wykluczone. Właśnie rękawice wykonane z nitrylu stanowią dla nich bezpieczną alternatywę, z której mogą spokojnie korzystać do woli, bez obawy, że pojawią się jakiekolwiek reakcje alergiczne po kontakcie z nimi.

Nitryl jest też materiałem o znacznie większej trwałości niż lateks. Wykonane z niego rękawiczki są bardzo odporne na uszkodzenia i rozdarcia, nawet w sytuacjach, w których rękawice wykonane z lateksu już dawno by się poddały. Z tego względu zdecydowanie warto wybierać właśnie rękawice tego typu - z pewnością sprawdzą się w wielu zastosowaniach. Może wydają się nieco droższe od lateksowych, jednak poziom ochrony, jaki zapewniają, jest tego wart.