Rękawiczki foliowe - zastosowanie

Rękawiczki foliowe są używane w różnych zakładach i sklepach. Często są stosowane w piekarniach, cukierniach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepach mięsnych. Jednorazowe rękawiczki foliowe skutecznie chronią dłonie przed zabrudzeniami, działanie drażniących detergentów, a także stanowią zabezpieczenie przed zarazkami. Dzięki nim można zapobiec przenoszeniu drobnoustrojów. Rękawiczki foliowe z odpowiednimi atestami stosowane są pakowania i wypakowywania żywności. Można wykorzystać je również w domu. Doskonale sprawdzają się podczas wykonywania różnorodnych prac domowych m.in. sprzątania czy obierania warzyw.

RĘKAWICZKI FOLIOWE OCHRONNE
HDPE W PUDEŁKU (1000 SZT.)

Szukasz wytrzymałych rękawiczek foliowych? Wybierz model wykonany z wysokiej jakości folii HDPE Te wyjątkowe rękawiczki doskonale dopasowują się do kształtu dłoni, a ponadto zapewniają świetną ochronę przed przenoszeniem zarazków i zabrudzeniami. Rękawiczki z folii HDPE. Nie przyklejają się do skóry, przez co użytkowanie ich jest w pełni komfortowe.
Sprawdź rękawiczki foliowe
Kup rękawiczki

Rękawiczki foliowe a wirusy i bakterie

Rękawiczki foliowe stanowią skuteczną ochronę przed wirusami i bakteriami. Warto stosować je w przypadku kontaktu ze skażonymi powierzchniami lub przedmiotami, które mogły mieć styczność z osobami zakażonymi. Jednorazowe rękawiczki foliowe stanowią barierę przed większością zagrożeń chemicznych i mikrobiologicznych. Należy jednak pamiętać o ich prawidłowym użytkowaniu.

Rękawiczki foliowe warto nałożyć na dłonie podczas wizyty w szpitalu czy przychodni. Należy po nie sięgnąć także podczas udzielania pierwszej pomocy, gdyż chronią przed zakażeniem patogenami przenoszonymi w płynach ustrojowych i krwi.

Które rękawiczki wybrać? Foliowe, winylowe czy lateksowe?

Jakie rękawiczki jednorazowe wybrać? Które sprawdzają się najlepiej - foliowe, winylowe czy lateksowe?

Otóż rękawice foliowe stosowane są głównie w piekarniach i sklepach. W przeciwieństwie do modeli lateksowych i winylowych nie dopasowują się one do kształtu dłoni. Jednak podobnie jak wspomniane modele stanowią skuteczną ochronę przed brudem i przenoszeniem drobnoustrojów. Jeśli jesteś zainteresowany ich zakupem, wejdź na naszą stronę.

Rękawiczki lateksowe cechują się wyjątkową elastycznością. Doskonale dopasowują się one do dłoni, przez co ich użytkowanie jest wyjątkowo komfortowe. Niektórzy twierdzą, że rękawice lateksowe są jak druga skóra. Niestety zdarza się jednak, że wywołują reakcje alergiczne. Wśród osób uczulonych na lateks mogą powodować świąd i wywoływać zmiany skórne.

Doskonałą alternatywą dla osób uczulonych na lateks są rękawiczki winylowe, wykonywane z tworzywa PCV. Co je wyróżnia? Otóż są one wyjątkowo wytrzymałe, a ich użytkowanie jest niezwykle komfortowe. Rękawiczki winylowe są dostępne w wersji pudrowej i bezpudrowej.