Rękawice winylowe - zastosowanie

Rękawice winylowe to jednorazowe akcesoria ochrony przed kontaktem z potencjalnie niebezpiecznymi substancjami. Są odporne na substancje chemiczne, oleje i tłuszcze. Ze względu na mniejszą elastyczność (np. od nitrylowych), są polecane do wykonywania prostych zabiegów, a także prac związanych z materiałem biologicznym, porządkowych i dezynfekcyjnych. Często wykorzystuje się je w gastronomii. Istotnym elementem przy zakupie jest dobór właściwego rozmiaru produktu. Rękawice winylowe są doceniane za wygodę, ponieważ nie przyklejają się do dłoni. Chronią przed drobnoustrojami i nie podrażniają.

Rękawiczki winylowe bezpudrowe medyczne doman (100szt.) xs, s, m, l, xl

Rękawiczki winylowe marki Doman to świetne produkty, które występują w pięciu rozmiarach. Są to modele bezpudrowe, dlatego co prawda mogą sprawić większy kłopot przy zakładaniu, niż wersje pudrowe, jednak nie podrażniają. Ponadto są doskonałą alternatywą dla wszystkich osób, które są uczulone na lateks. Zapewniają higienę pracy i świetne wyczucie dotyku. W jednym opakowaniu znajduje się 100 sztuk. Rękawiczki pasują na obie dłonie.

Sprawdź produkt

Przed czym chronią rękawice winylowe?

Winyl, a konkretnie polichlorek winylu, to materiał stosowany od dawna, który jest doceniany za swoją odporność na oleje oraz tłuszcze. Ponadto nie przepuszcza takich substancji jak: płyny ustrojowe, drobnoustroje i różne preparaty chemiczne. Używa się ich także w przypadku ryzyka zakażeń związanych z obcowaniem z krwią. Brak lateksu w składzie oznacza, że rękawiczki winylowe chronią też przed reakcjami alergicznymi. Są znacznie bardziej odporne chemicznie od rękawic lateksowych. Warto jednak uważać w sytuacjach zwiększających ryzyko mechanicznego uszkodzenia - PVC łatwiej przerwać, niż lateks.

Funkcjonalność rękawic winylowych

Rękawiczki winylowe są doceniane za swoją funkcjonalność. Ze względu na właściwości materiału, są używane w wielu gałęziach medycyny, na przykład weterynarii, stomatologii, kosmetologii. Możne je spotkać również w laboratoriach i szpitalach. Szybko się je zakłada, a ponadto zapewniają doskonałe wyczucie dotyku. Są wygodne, ponieważ nie przylegają ściśle do skóry. Rękawice winylowe są też stosowane w salonach fryzjerskich (np. przy farbowaniu). Na uwagę zasługuje również ich stosunkowo niska cena oraz możliwość użycia przez osoby o wrażliwej skórze. Używają ich również kucharze i inni pracownicy gastronomii.